Çevre Dostu, Yenilikçi Tasarım

MOTEK FİLTRELERİNİN GENEL YAPISI
Tüm filtre modellerinde filtre gövdeleri anodize alüminyum borular kullanılır. (Aynı şekilde PRO FİL 65 SCC ve PRO FİL 80 SCC modellerinde hortum rakorları ve hava by-pass emniyet valfi de anodize alüminyumdan yapılır). Diğer tüm plastik aksam PVC hammaddesinden ve şeffaf akrilikten yapılır. Bu şekilde MOTEK filtreler %100 geri dönüşümlü malzemelerden çevre dostu olarak üretilir.

MOTEK filtreler 2 tipte üretilir;

• Tek kullanımlık filtreler
PRO FİL 40C : Aktif karbonlu tek kademeli filtre
PRO FİL 50 SC : Silica jelli ve aktif karbonlu 2 kademeli filtre

• Değiştirilebilir filtre kartuşlu filtreler
PRO FİL 65 SCC : Silica jelli ve 2 kademeli aktif karbonlu filtre
PRO FİL 80 SCC : Silica jelli ve 2 kademeli aktif karbonlu filtre

 

DEĞİŞTİRİLEBİLİR FİLTRE ELEMANI (KARTUŞU)
MOTEK filtrelerin 2 modeli PRO FİL 65 SCC ve PRO FİL 80 SCC değiştirilebilir kartuşlu olarak üretilir.Bunlar PRO FEL 65 SCC ile PRO FEL 80 SCC kartuşlarıdır. Bir çok filtre modelinde ve MOTEK 40 C ile MOTEK 50 SC modellerinde filtrenin ömrü, aktif karbon içeriğinin doyuma ulaşmasıyla sona erer. Bu durumda eski filtreyi atıp yeni bir filtre bağlamak gerekir. Bu nedenle değiştirilebilir filtre kartuşu kullanmak daha ekonomik ve daha çevreci bir çözümdür.

 

MOTEK FİLTRE KARTUŞLARININ YENİLİKÇİ TASARIMI !
PRO FEL 65 SCC ve PRO FEL 80 SCC filtre elemanları özel ve modüler yapıları ve O-ring sızdırmazlık teknolojisi dolayısıyla çok yüksek verimle çalışır. Filtre kartuşlarının girişinde ve çıkışında bulunan hava odacıkları (oluşturdukları eksi basınçla) tanktan gelen havanın rahat emilmesini ve filtreden geçtikten sonra itilmesini sağlar. Filtrenin 3 kademeli (modüler) yapısı vardır.Birinci kademe silica jel ile doludur. Rutubet aktif karbonun ömrüne olumsuz etki eder. Silica jel, tanktan gelen havanın rutubetini tutacağından aktif karbonun kullanım ömrü uzar. Silica jelin neme doymuş olduğunu turuncu renkten koyu yeşil renge dönmesiyle, şeffaf kapaktan gözleyerek anlayabiliriz. Silica jel bölümü neme doymuş olsa bile filtre aktif karbon içeriği doyuma ulaşana kadar çalışmaya devam eder. Filtrelerde ayrıca 2 ayrı kademe olarak aktif karbon bölümü bulunur.Bu şekilde, genleşme odacıklı ve 3 kademeli yapısı ile filtre elemanı(kartuşu) en yüksek verimle çalışır.

 

 

 

Motek Marine ®